Menu restauracji

Nasze menu zostało dostosowane do gustów różnych klientów. Nie brakuje w nim idealnych propozycji na obiad czy kolację, a także dań śniadaniowych oraz przekąsek. Wszystkie potrawy łączy natomiast to, że są smaczne i zdrowe. Jest to zasługa starannego doboru składników i przepisów oraz metod przygotowywania dań. Wykorzystujemy wyłącznie zdrowe tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek oraz olej rzepakowy. Warzywa gotowane są nie w wodzie, ale na parze, dlatego nie tracą cennych składników odżywczych. Nie korzystamy z gotowych przypraw, które są pełne dodatków chemicznych. Zamiast nich wybieramy naturalne zioła i ekologiczne buliony warzywne. W naszym menu odnaleźć można między innymi propozycje jak kremowe zupy warzywne, świeże sałatki owocowe i warzywne, dania z ryżem brązowym, pierogi z mąki razowej, potrawy z makaronu orkiszowego i bezglutenowego.

Na szczególną uwagę zasługują proponowane przez nas desery. W naszej restauracji nie trzeba rezygnować ze słodkich przysmaków w obawie o swoje zdrowie czy sylwetkę. W trakcie przygotowywania deserów nie wykorzystujemy białego cukru, ponieważ zastępujemy go na przykład ksylitolem, syropem klonowym czy stewią. W deserach można znaleźć dużo pestek, ziaren, suszonych owoców, a zatem zdrowe i smaczne składniki.

Do picia możemy zaproponować Państwu na przykład ziołową herbatę, zieloną kawę, kawę zbożową albo pyszną, gorącą czekoladę. Te oraz inne potrzebne w kuchni produkty kupujemy w sklepie ekologicznym, który posiada wszelkie niezbędne certyfikaty.

KONTAKT

Restauracja "PIRAT 2" w Ustce

  • Telefon: 659 3219 293